Internet SpeedwayQuiz zaprasza – 13. sezon zabawy!

Uważasz żużel za swoją „religię”? Chciałbyś/-łabyś wiedzieć kto o mało nie wylądował w ubeckiej katowni za strzelanie do portretu Stalina? A może który żużlowiec miał miejsce parkingowe dla swojego samochodu na koroe stadionu gdańskiego Wybrzeża? Czy jednak może chcesz wiedzieć kto zażyczył sobie wziąć ślub na Wawelu by przejść do pewnego klubu? Jeżeli na powyższe pytania odpowiedziałeś/-aś „TAK” to mamy dla Ciebie „ofertę”.

W bieżącym roku mija już dziesięć lat od powstania Internet Speedway Quiz – wyjątkowej zabawy pozwalającej sprawdzić wiedzę o sporcie żużlowym w rywalizacji z innymi kibicami z całej Polski. Przez dekadę w ISQ swych sił próbowało kilkaset osób, w tym byli żużlowcy, czy dziennikarze związani ze sportem żużlowym. W najbliższym czasie rusza już trzynasty sezon gry, w związku z czym jest to doskonała okazja, by samemu przekonać się, jak wciągający potrafi być ten quiz.

Gra wzorowana jest na prawdziwych rozgrywkach żużlowych – odbywają się takie zawody jak DMP, IMP, Grand Prix, turnieje par, czy zmagania juniorów dopiero rozpoczynających przygodę z quizem. W każdym wyścigu mierzy się ze sobą czterech quizowiczów, którzy otrzymują pytanie dotyczące żużla. Ten, który odpowie najszybciej, dostaje trzy punkty, następny dwa, kolejny jeden, a ostatni zero, co sprawia, że biorąc udział w zabawie można poczuć się jak prawdziwy żużlowiec. Tematyka pytań jest różnorodna – początkujący otrzymują proste zagadki o teraźniejszość speedwaya, natomiast w najbardziej prestiżowym finale IMP ISQ można spodziewać się pytań nawet o czasy przedwojenne. Poziom jest jednak najczęściej wyśrodkowany, dzięki czemu osoba z przeciętną wiedzą bez problemu jest w stanie osiągać co najmniej przyzwoite wyniki.

Na przestrzeni lat quiz rozwinął się na tyle, że zawody odbywają się na specjalnie zaprogramowanych czatach, które uniemożliwiają w trakcie trwania wyścigu szukania odpowiedzi w Internecie. Pojedynczy bieg trwa do 60 sekund, po czym automatycznie jest przerwany. Oto przykładowe nagranie prezentujące, jak wyścig ISQ wygląda w praktyce: www.youtube.com/watch?v=bVvHybQz6ik

Ważnym aspektem ISQ jest możliwość poznania kibiców z całego kraju – dzięki grze zawarto wiele przyjaźni, a quizowicze nierzadko spotykają się ze sobą przy okazji prawdziwych zawodów żużlowych.

Sercem Internet Speedway Quiz jest forum dyskusyjne dostępne na forum.isq.com.pl/. Zapraszamy serdecznie do rejestracji i zapoznania się z zamieszczonymi na forum szczegółowymi regulaminami zabawy. O grze przeczytać można także w artykule na popularnym portalu SportoweFakty.pl- www.sportowefakty.pl/zuzel/167822/o-historii-zuzla-wiedza-wszystko

Uwaga! Sezon 13 rozpocznie się pod koniec września, jednak na debiutantów czeka znakomita okazja do sprawdzenia się już wcześniej. Zawody testowe, które pozwolą zapoznać się z grą jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek, zaplanowane są na 6 września na godzinę 20. Odbędą się one na czat2.isq.com.pl/buoni-fantasmas (czat uruchomiony zostanie w najbliższych dniach). Masz pytanie dotyczące ISQ? Zadaj je na Gadu-Gadu pod numerem 44468578, lub skorzystaj z forum.

Uwaga! pod adresem forum.isq.com.pl/viewtopic.php?p=165719#165719 – dostępny jest specjalny wątek na forum poświęcony turniejowi debiutantów planowanemu na 6 września. W wątku tym można również zadać pytanie, lub po prostu przywitać się ze społecznością ISQ.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy!