Pokonajmy Toruń i pomóżmy dzieciom!

W niedzielę ruszyła licytacja dwóch okolicznościowych tablic z autografami uczestników cyklu Grand Prix w sezonie 2008. Jedną z nich licytują kibice bydgoskiej Polonii, drugą toruńskiego Unibaksu. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na [b]zakup książeczek „Rowerem bezpiecznie”, które zostaną przekazane uczniom szkół podstawowych. O tym, gdzie ostatecznie trafią książeczki, zadecyduje zwycięskie miasto.

W listopadzie 2010 Sławek Piotrowski, lider nieformalnej grupy Sławek&Przyjaciele, zaproponował kibicom żużla z Bydgoszczy i Torunia przeprowadzenie wspólnej akcji. Oba fankluby, Polonia Bydgoszcz Net F@ns i Net Fans Speedway Toruń, dostały dwie dokładnie takie same plansze ze zdjęciami i autografami uczestników Grand Prix 2009. Ich zadaniem było przeprowadzenie licytacji tych tablic. Zysk z obu licytacji został przeznaczony na zakup książeczek „Rowerem bezpiecznie”, ale o tym, gdzie miały trafić książeczki, decydowało zwycięskie miasto. Rzutem na taśmę zwyciężył Toruń i to on podjął jakże zaskakującą, ale i świetną decyzję. 350 książeczek trafiło do 3 szkół podstawowych na trasie między Bydgoszczą a Toruniem, łącząc w ten symboliczny sposób nasze miasta.

Co chcieli w ten sposób osiągnąć organizatorzy akcji? Odpowiedź jest prosta:

– przede wszystkim poprzez edukację dzieci ze szkół podstawowych poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach,

– pokazać, że można rywalizować nie rzucając w siebie kamieniami, jak to często się mówi o tych dwóch „zwaśnionych” miastach,

– zaprosić mieszkańców obu miast do wspólnej rywalizacji, ale również i zabawy, jednocześnie realizując szczytny cel.

I to się świetnie udało!

Teraz przyszedł czas na długo oczekiwany rewanż. Znowu mamy te same ekipy. Znowu licytujemy kolejne tablice. Znowu zakupimy książeczki „Rowerem bezpiecznie”. I znowu o tym, gdzie trafią, będzie decydowało miasto, które wylicytuje więcej.

A tablice o wymiarach 142 x 58 cm są nie byle jakie. Zawierają kolorowe zdjęcia i własnoręczne autografy zawodników startujących w Grand Prix 2008 w Bydgoszczy. A byli to: Nicki Pedersen, Leigh Adams, Jason Crump, Tomasz Gollob, Hans Andersen, Greg Hancock, Rune Holta, Scott Nicholls, Chris Harris, Andreas Jonsson, Bjarne Pedersen, Niels Kristian Iversen, Lukas Dryml, Krzysztof Kasprzak, Fredrik Lindgren, Wiesław Jaguś, Krzysztof Buczkowski, Adrian Gomólski oraz „gościnnie” dyrektor cyklu GP Ole Olsen.

I te właśnie plansze otrzymają indywidualni zwycięzcy licytacji, a ich wręczenie odbędzie się w trakcie ligowych meczów w Bydgoszczy i Toruniu, wraz z informacją na temat przebiegu akcji i jej wyników.

A więc kibice szykujcie się na kolejny, trochę nietypowy pojedynek. Licytacja trwa od 8 do 22 kwietnia i będzie ją można śledzić na oficjalnych stronach Polonii Bydgoszcz http://www.polonia.bydgoszcz.pl i Unibaksu Toruń, stronie fan klubowej http://www.pbnf.pl oraz inicjatora tej akcji grupy Sławek&Przyjaciele http://www.y4u.pl

„Bydgoską” planszę można licytować [url=http://allegro.pl/plansza-z-autografami-zuzlowcow-i2264246116.html][b][size=150][color=#FF0000]TUTAJ[/color][/size][/b][/url]

I nie jest to tylko „walka” między Bydgoszczą a Toruniem. Każdy może wziąć w niej udział i wesprzeć miasto bliższe swemu sercu, bawiąc się razem z nami i jednocześnie przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

[color=#FF0000]A więc drodzy kibice – dla siebie, dla miasta, dla dzieciaków … do boju!!![/color]

[color=#FF0000]http://www.pbnf.pl[/color]